Skip to Content Contact Us
Program Banner
Program Banner Logo

בניית מסלול קידום אישי ופיתוח קריירה לצעירים (18-35), תוך התנסות בקהילה ובשוק העבודה

צעירים כמו כל הצעירים בעולם, חשים המון פעמים בלבול, במה לבחור, איך אבצע את הבחירה הנכונה? רוצים לחקור, לבדוק את כל האופציות, להתנסות, לרכוש ידע ולהבין מה אני רוצה לעשות כש “אהיה גדול”. מרגישים ככה? אז וורקאיט – תכנית המיועדת לצעירים שמרגישים את הצורך לבצע חקר, הכנה ורכישת ידע לקראת עולם העבודה ו/או הלימודים – נבנתה במיוחד עבורכם.

וורקאיט מיועדת לצעירים המתמודדים עם חסמים בהשתלבות בעולם העבודה ומעוניינים לקדם תהליך של תכנון, התנסות, חשיבה ובחינת קריירה. דרך התפתחות אישית להשתלבות מיטבית בשוק העבודה ובלימודים. אנו מסייעים בתהליכים הטבעיים ובמשימה ההתפתחותית שכל צעיר צריך לעבור בשלב הבגרות הצעירה על מנת לממש את עצמו. הצעירים בגילאים אלו בונים את זהותם האישית והמקצועית על ידי התנסות ומפגש עם החיים האמיתיים. לצעירים שחוו משבר נפשי או מתמודדים עם מוגבלות נפשית, משימה זו לעיתים אינה קלה לאור הפערים המתפתחים כתוצאה מהעימות או המשבר. על מנת לצמצם פערים אלו ולסייע לצעיר בגיבוש זהותו, ובבחירת מסלול, תכנית וורקאיט מציעה ליווי שוטף, תומך ומעודד בקהילה, בעולם העבודה ובאקדמיה.

למי מתאימה התכנית?

התכנית מתאים לכל צעיר/ה, זכאי סל שיקום, בטווח הגילאים 18-35 אשר מעוניינים לצמצם את פערי הקריירה שלהם ולבצע חקר עצמי בכל הקשור לשאיפותיהם ולנטיותיהם התעסוקתיות והאקדמאיות.

למה לבחור בוורקאיט?

ליווי אישי על ידי שני אנשי מקצוע – רכז תעסוקתי ומתאמת מקצועית שילוו אתכם לאורך כל הדרך.

בתכנית אנו עובדים בסביבה הטבעית של הצעיר, בכדי לחבר אותו למשאבים הטבעיים באזור מגוריו

כחלק מתהליך התפתחות עולם העבודה החדש לכיוון דיגיטלי פיתחנו כלים חדשניים עליהם תעבדו כחלק מתהליך הלמידה וההתנסות בתכנית

חלק משמעותי בתכנית מתייחס לתהליך חקריה והתנסות בכל הקשור לתחומי העניין של הצעיר וזאת ע”מ לדייק את בחירותו להמשך מסלול הקריירה.

מעולמות התוכן המעניינים את הצעיר על מנת שיוכל לבחון עולמות אלו, להכירם לעומק ולהחליט מה מסלול הקריירה המיטבי עבורו

כחלק מקהילה, משפחה וגורמים מלווים נוספים בתהליך לבחירתו של הצעיר, ותהליכים שעובר כמתמודד עם קושי נפשי

 

סיפורי ההצלחה שלנו

Carousel Img2
א', בת 24

הגיעה לעמותה לאחר ליווי נוסף שקיבלה מתוך סל שיקום בעקבות רצון להתחיל בלימודי רפואה.
היא נכנסה לליווי בתכנית וורקאיט, במהלכה נעשה חקר בתחום לימודי הרפואה ומקצועות הרפואה בכלל. לאחר זמן ממושך בו א’ והמלווה חקרו שתיהן את התחום, נכנסה לתמונה מתאמת פיתוח קריירה על מנת שא’ והמתאמת יוכלו למצוא עבודה מתאימה. לאחר תהליך ליווי של כשמונה חודשים
א’ הצליחה להתקבל למכינה לקדם רפואה בשאיפה להתקבל ללימודים
מלאים כסטודנטית
מן המניין.

קראו עוד
Carousel Img2
מתוך מכתב תודה של מלווה בתכנית וורקאיט

את עמותת שיקום אחר ותוכנית  וורקאיט הכרתי בסוף 2019, כאשר הייתי לאחר מספר אשפוזים ובמצב נפשי קשה מאד. זו הייתה תקופה נוראית עבורי בה הייתי מיואש והתמודדתי עם קשיים רבים במגוון תחומים בחיים וקיבלתי מעט מאד עזרה. את העמותה ומי שליוותה אותי בחרתי לאחר שיחת היכרות. לא הייתי בטוח שיוכלו לעזור לי, אבל אמרתי לעצמי שאתן את הצ’אנס ומקסימום אעזוב. ובכן, כבר מזמן אני יודע להגיד שאני מרוצה מאד ושהבחירה שבחרתי הייתה טובה. בזמן הזה בו אני מלווה עברתי תהליך עצום של שיקום החיים, השגרה והנפש שלי. חלק ניכר מהעבודה שלנו היה שיפור התפקוד, התמודדות עם קשיים בעולם העבודה ובמובן מסוים, החייאת הרצון לחיות בעזרת מציאת מטרה ורצון להגשים את עצמי. בכל אלו המלווה שלי עזרה לי. במקרה שלי, הקושי בעולם העבודה והקריירה והלימודים היה קושי שנבע מהדבר הבסיסי ביותר בחיינו- שאלת הרצון או חוסר הרצון לחיות. לכן, העבודה שלי לא הייתה “ללמוד איך לעבוד” אלא לפתור את הקשיים במציאת משמעות ובכך לשחרר את “הפקק” כדי שאהיה מוכן למצוא עניין ורצון בחיפוש עבודה ולמידת מקצוע בו ארצה לעסוק בחיים. מרגע שהחלטתי שאני מחפש עבודה ועד שמצאתי עבודה עברה שנה. מצאתי עבודה נהדרת שאני מאד מרוצה בה, שמספקת לי חופש לפעול באופן עצמאי ומרחב יצירתי שכל כך חשובים לי. בנוסף, אני משפר ציונים כבר מספר חודשים בכדי שאוכל ללמוד תואר בהנדסה באוניברסיטה והעתיד שלי נראה טוב ממה שאי פעם היה לי. המלווה שלי עזרה לי המון. רוב תהליך היה “חפירות” כי היה המון מה לסדר ולנקות, והעבודה עדיין לא נגמרה כמובן. אך בסופו הגיע הרגע בו פתאום הכל יצא והשתחרר וזה קרה ברגע אחד – זו התוצאה של “החפירה”. במספר חודשים בודדים למדתי ל-2 בחינות במקביל. השגתי ציונים טובים, עשיתי קורס בתחום המחשבים, מצאתי עבודה ועכשיו אני ממשיך ללמוד בכדי להתקבל לתואר. אני חווה הרבה פחות חרדות, הרבה פחות דיכאונות, יותר יציבות ויכולת הכלה עצמית של הקשיים והאתגרים שבאים. זה נפלא, ובכך אני אומר תודה למלווה שלי ולעמותה שאפשרה לשנינו לעבוד ביחד ולעבור את התהליך המיוחד הזה שאני עובר. באתי שבר כלי ויצאתי מחוזק ומסוגל. אם את או אתה קוראים את זה ומתלבטים, אני מבין אתכם וזה לגיטימי. תבדקו, תשאלו ותנסו – מהניסיון שלי זה עובד בגדול ואולי זה גם יעבוד לכם. בהצלחה!

קראו עוד
Carousel Img2
ש', בת 28

ש’ הגיעה לתוכנית וורקאיט בשלב של צומת דרכים משמעותית בקריירה. היא סיימה תואר ראשון בחינוך לגיל הרך וצברה ניסיון מאוד מאכזב בעבודה בגן ילדים. כשהתחילה היא הרגישה תחושת כישלון ואכזבה מעצמה, חוסר וודאות לגבי עתידה הכלכלי ותחושת החמצה. ש’ הרגישה שהתואר שלמדה היה לשווא שכן אינה מעוניינת יותר לעבוד עם ילדים. במהלך הליווי הפרטני, עברנו תהליך היכרות והבנת הצרכים, במקביל להבנה שיש עוד מגוון תפקידים שניתן לעבוד בהם עם תואר ראשון בחינוך. עברנו תהליך של מיפוי יכולותיה ומצאנו כי תוכל להתאים לעבודה בתחום החינוך המיוחד. לאחר בניית קורות חיים מחודשים ומיפוי משרות רלוונטיות החל תהליך חיפוש אקטיבי של עבודה והכנה לראיונות, במהלכו ש’ התקבלה לעבוד בארגון גדול כמובילת כיתה של בוגרים עם מוגבלות קוגניטיבית בחינוך מיוחד. היא הרגישה כי מצאה את מקומה, יצרה מערכי שיעור ובמהלך השנה האחרונה קידמה משמעותית את הקבוצה ואף זכתה להערכה משמעותית מהממונים עליה תוך שהיום גם משמשת כחונכת לסטודנטיות חדשות שמגיעות להתנסות.

קראו עוד

המרכזים שלנו

בחר מרכז מהמפה לקבלת מידע

Contact us

    Name
    Email
    Phone number
    Write A message
    Back top top